Напевно кожен з нас знає, що малорухомий спосіб життя, незбалансоване харчування і надмірна вага з часом можуть стати причиною розвитку цукрового діабету. Тривале перевищення норми вмісту цукру в крові неодмінно призводить до цього захворювання як у людей, так і у тварин.

Цукровий діабет – це ендокринне захворювання, яке спричинює порушення обмінних процесів, розвиток хвороб різних органів та систем, що може призвести до фатальних наслідків. Успіх лікування залежить саме від того наскільки швидко були виявлені симптоми та вжиті заходи.

Якщо Ваш друг має спадкову схильність, генетичні особливості породи (у собак частіше страждають мопси, золотисті ретвивери, добермани, біглі, скотч-тер’єри, пуделі, померанські шпіци), вік старше 6 років, надмірну вагу - ВАЖЛИВО періодично проводити профілактичне вимірювання глюкози.

При появі таких симптомів, як надмірна спрага, рясне сечовипускання, пригнічення стану, порушення стану шкіри та шерсті (випадіння, тьмянішання), процесу травлення (нудота, блювота), неприємний запах з ротової порожнини, підвищення апетиту - ОБОВ’ЯЗКОВО зверніться до ветеринарного лікаря!

Для постановки діагнозу та виявлення можливих супутніх хвороб не менш важливими є додаткові обстеження: клінічний та біохімічний аналіз крові, аналіз сечі, УЗД та ЕКГ. Головним же дослідженням залишається серійне вимірювання глюкози в крові.

Саме на основі цих обстежень та зібраного анамнезу ветеринар зможе якомога точніше поставити діагноз та призначити оптимальне лікування. Не забувайте, що вилікувати діабет повністю неможливо, тому не пошкодуйте трохи часу для профілактичного вимірювання цукру в крові аби Ваш улюбленець якомога довше залишався поруч!

З повагою до Вас та любов'ю до тварин, ветеринарна клініка "Айболит"

Автор: Корчевна Наталія Петрівна

Звертайтесь за адресою : м. Вінниця, вул. Київська, 86.

+380672341239 – Telegram

+380672341196 – Viber

+380732341239

Facebook: aybolyt.vn

Instagram: aybolyt.vn